Almanya'da Üretilen Birinci Sınıf Köpek Maması
Tarihimiz

Bavyeralı aile şirketi Interquell'in kökleri 1765 yılına kadar uzanıyor. 18. yüzyılda her şey Wehringen'deki Singold'da bir un değirmeni ile başladı. Daha sonra, 1950'lerde çığır açan bir yenilik: yeni bir teknoloji türü ve uygun makinelerin yardımıyla, kurutulmuş etle birlikte köpekler için ilk tam kuru mama ile sonuçlanan tahıl gevreği üretilebilir. Tariflerimiz, malzemelerimiz ve katkı maddeleriniz yıllar içinde en son bilimsel bulgulara dayanarak rafine edilmiştir.
Ama hepsi bu kadar değil: imrenilen Happy Dog ürünleri Wehringen'den geniş dünyaya doğru ilerledi. Happy Dog şu anda sadece Almanya'da değil, aynı zamanda Avrupa'da, Doğu Avrupa'nın çoğunda ve Asya, Afrika ve Güney Amerika'daki münferit ülkelerde köpek sahipleri tarafından talep görüyor. Biz elbette kuru gıdalarımızı Bavyera'nın Wehringen kentindeki geleneksel aile şirketimizde üretmeye devam ediyoruz.

 

Kilometre taşlarımız

1765 - "eski değirmen"

Wehringen'deki eski değirmenin satın alınmasıyla Müller ailesi bugün Interquell şirketinin tarihi temel taşını attı. O sırada Nikolaus Müller, un değirmenini Singold'da işletmeye başladı.

 

 

 

1951 - Patates gevreği Edmund Müller ilk patates gevreği üretti. Kolay sindirilebilirlikleri ve iyi raf ömürleri nedeniyle, domuz beslemede çiftçiler için önemli bir gelişme sundular.

 

 

 

 

 

1965 - İlk köpek maması

İlk köpek maması üretimi “Müller'in köpek maması” ile başladı.

Bu pul ve ıslak yiyeceklerden oluşuyordu.

 

 

 

1970 - Mutlu Köpek Edmund Müller, köpekler için kurutulmuş et, mısır gevreği ve sebzelerden oluşan ilk kolay sindirilebilir komple mamalardan birini geliştirdi. Müller'in köpek maması markası Happy Dog oldu.

 

 

 

1973 - İhracat Happy Dog ilk kez yurtdışına ihraç edildi: Avusturya ve Danimarka'ya.

 

 

 

 

 

1975 - İlk kez Kroketler Kroket formunda köpek ve kedi maması üretimi için ilk ekstrüder başladı ve önceki gıda pulları üretimini tamamladı.

 

 

 

 

 

 

1987 - Georg Müller Georg Müller (Dipl. oec.) 7. kuşasında aile şirketine katıldı. 1988'de şirket kurucusunun ölümünden sonra işi devraldı.

 

 

 

 

 

1992 - İlk tam yem kroketi Happy Dog NaturCroq ile Interquell, kroket formundaki köpekler için ilk eksiksiz yiyeceği piyasaya sürdü.

 

 

 

 

 

2000 - Premium pazar

Happy Dog, Supreme Salmon ve Rabbit ile köpek maması için süper premium segmente girdi. İlk “hassas” çeşitler İrlanda, Toscana ve Yeni Zelanda'ydı.

 

 

 

 

 

2001 - Mutlu Kedi

Interquell ilk kez kediler için kuru mama geliştirdi: Happy Cat doğdu.

 

 

 

 

 

 

2004-2006 - Operasyonların genişletilmesi

Yeni bir ofis binası, iki ekstrüder hattı daha ve bir silo kulesi inşa edildi. Bu da günde 200 ton üretim kapasitesi yarattı.

 

 

 

 

 

2009 - Yenilik

Happy Dog Supreme Africa, protein kaynağı olarak devekuşu içeren dünyadaki ilk köpek mamasıdır. O zamandan beri satılan her paket için satın alma fiyatının %2'si Afrika'daki SOS Çocuk Köylerine bağışlanıyor. Bugüne kadar toplam 1.8 milyon euro!

 

 

 

 

2015 - Ticaret favorisi

Happy Dog, kuru köpek maması sektöründe Almanya'nın önde gelen uzman perakende markası oldu.

 

 

 

2018 - %100 iklim-nötr

Goood, Interquell'in tarladan kaseye kadar tamamen iklimsiz - olan ilk birinci sınıf köpek mamasıdır.

 

 

 

2018 - 8. nesil

Annika ve Andreas Müller 8. neslinde aile şirketine katıldı

 

2019 - Ödül
Happy Cat Junior, FutterTester.de tarafından 2019 Yılın Ürünü seçildi. 

2020 - Kapasite genişletme

Ek bir ekstrüderin devreye alınmasıyla artık taze hammaddeler de işlenebilir. Üretim kapasitesi günde 320 ton evcil hayvan mamasına yükselmiştir.


 

2020 - Yılın ürünü

FutterTester.de'den 2020 Yılın Ürünü ödülünü en az üç ürün aldı:
Islak Kedi Maması kategorisinde Happy Cat Bio
Köpek Atıştırmalıkları için Mutlu Köpek Yumuşak Atıştırmalık ve
Kuru köpek maması için iyi Freilandlamm

 

 

2021 – Yılın Ürünleri 2021'deki tüm testlerden en iyi mama ve Futtertester.de tarafından 2021 Yılının Ürünü olarak taçlandırıldı: Kuru kedi maması kategorisinde Mutlu Kedi Mutfağı Kuru köpek maması kategorisinde Mutlu Köpek uyumu ve hayati Orta Yetişkin

 

 

2022 - En İyi Oy Alan Evcil Hayvan Maması

Bağımsız testçiler 41 kuru gıda markasını değerlendiriyor: Happy Cat için 1. sıra

 

 

 

 

2022 - Yılın ürünü Yeni piyasaya sürülen Happy Cat Culinary Crunchy Snacks, FutterTester tarafından 2022 Yılının Ürünü ödülüne layık görüldü

 

 

 

 

 

2023 - Mini-Yeniden Lansman Küçük köpek ırkları için tüm ürünler yeni bir
görünüme sahip ve şimdi daha da lezzetli.

Diğer Konular